Videotöötluse nädala kokkuvõte

Rõõm on seekordse kokkuvõtte kirjutamisel teie tähelepanu juhtida sellele, kuidas avatud kursuse toimetamiste ja tegemiste juures on teinekord kaasatud ka inimesed väljaspoolt. Kes end kursuse ajaveebi postitustele lisaks veel ka kommentaaridega kursus hoiab, märkas varsti peale videonädala ülesande püstitamist väga teemakohaseid kommentaare Peeter Marveti poolt, kellele ülesande sees olin viitanud. Koduseid töid sirvides märkasin, et osad teist olid tema soovitusi ka järginud.

Kes videotega toimetamisega on eelnevalt kokku puutunud, teavad, et videomaterjal nõuab ka pisemate ülesannete juures tunduvalt rohkem aega kui näiteks fototöötlus. Mitmes teie postituses märkasin, et lõpliku versiooni valmimiseks kulus mitu “musta” versiooni. Teile lohutuseks võin kinnitada, et sujuva töövoo saate ekraaniviisorite valmistamisel käppa siis kui olete omale leidnud sobivad rakendused ning meetodid.

Huvitavaid teemasid, mida teie koostatud ekraaniviisorid puudutasid, oli palju. Kui näiteks Julia juhendas kasutajaid playlisti koostama mobiiltelefonile ja Madis näitas videotöötlust Linuxil, siis Argo hoopis demos ekraaniviisoriga kuidas ekraaniviisorit luua :)

Puudustena toon välja osade ekraaniviisorite kehva heli- ja pildikvaliteeti. Mõlema poole tehnilist parandamist puudutas loengus ka Andrus ning Peeter Marvet kodutöö kommentaarides. Kuna ekraaniviisorid näitavad vaatajale tihti toiminguid arvuti ekraanil, kus on kujutatud palju väikseid elemente (tekst, menüüd, nupud), siis tuleb kindlasti jälgida, et nende loetavus säiliks ka lõppversioonis.

Viimaks palun teil kodutööde puhul jälgida seda, et kui te kasutate mõne osa (näiteks video) esitamiseks välist teenust (YouTube), siis palun veenduda, et see teil privaatseks ei ole märgitud. Vastasel korral ei saa seda teised kasutajad vaadata ja meie hinnata.

Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Videotöötluse nädala kokkuvõte

  1. Urve ütles:

    Vabandused minu poolt. Märkisin nüüd video avalikuks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s