Videotöötluse nädala kokkuvõte

Rõõm on seekordse kokkuvõtte kirjutamisel teie tähelepanu juhtida sellele, kuidas avatud kursuse toimetamiste ja tegemiste juures on teinekord kaasatud ka inimesed väljaspoolt. Kes end kursuse ajaveebi postitustele lisaks veel ka kommentaaridega kursus hoiab, märkas varsti peale videonädala ülesande püstitamist väga teemakohaseid kommentaare Peeter Marveti poolt, kellele ülesande sees olin viitanud. Koduseid töid sirvides märkasin, et osad teist olid tema soovitusi ka järginud.

Kes videotega toimetamisega on eelnevalt kokku puutunud, teavad, et videomaterjal nõuab ka pisemate ülesannete juures tunduvalt rohkem aega kui näiteks fototöötlus. Mitmes teie postituses märkasin, et lõpliku versiooni valmimiseks kulus mitu “musta” versiooni. Teile lohutuseks võin kinnitada, et sujuva töövoo saate ekraaniviisorite valmistamisel käppa siis kui olete omale leidnud sobivad rakendused ning meetodid.

Huvitavaid teemasid, mida teie koostatud ekraaniviisorid puudutasid, oli palju. Kui näiteks Julia juhendas kasutajaid playlisti koostama mobiiltelefonile ja Madis näitas videotöötlust Linuxil, siis Argo hoopis demos ekraaniviisoriga kuidas ekraaniviisorit luua :)

Puudustena toon välja osade ekraaniviisorite kehva heli- ja pildikvaliteeti. Mõlema poole tehnilist parandamist puudutas loengus ka Andrus ning Peeter Marvet kodutöö kommentaarides. Kuna ekraaniviisorid näitavad vaatajale tihti toiminguid arvuti ekraanil, kus on kujutatud palju väikseid elemente (tekst, menüüd, nupud), siis tuleb kindlasti jälgida, et nende loetavus säiliks ka lõppversioonis.

Viimaks palun teil kodutööde puhul jälgida seda, et kui te kasutate mõne osa (näiteks video) esitamiseks välist teenust (YouTube), siis palun veenduda, et see teil privaatseks ei ole märgitud. Vastasel korral ei saa seda teised kasutajad vaadata ja meie hinnata.

Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Videotöötluse nädala kokkuvõte

  1. Urve ütles:

    Vabandused minu poolt. Märkisin nüüd video avalikuks.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s