Digitaalsed õppematerjalid 2013 alustab

Plow is Open. Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppe kursus IFI7053 Digitaalsete õppematerjalide koostamine toimub sel aastal kolmandat korda. Kursus algab 28. jaanuaril ja kestab 12. maini.

Haridustehnoloogia õppekava üliõpilastele, kes osalesid sügisel kursusel Õpikeskkonnad ja õpivõrgustikud, on selle kursuse ülesehitus juba tuttav. Kursus on jagatud seitsmeks teemaks nii, et iga teema jaoks on planeeritud kaks nädalat. Teema alguses avaldan ma siin kursuse ajaveebis täpse ülesande ning teema lõppedes teen teie kodutöödest kokkuvõtte. Õppijad kasutavad ülesannete esitamiseks oma ajaveebi. Täpsem info kursuse ülesehituse kohta on õpijuhises ja kursuseprogrammis (PDF).

Võrreldes sügisel toimunud õpikeskkondade kursusega on siin kursusel ka paar muudatust:

 • Kursuse esimene nädal on mõeldud sissejuhatuseks ning esimese teemaga alustame järgmisel nädalal. Sellise ajakava puhul jäävad kodutööde tähtajad nendele nädalavahetustele, kus te ei ole ülikoolis.
 • Kursus on lõppeb eksamiga, mille hinne moodustub kursuse käigus tehtud kodutööde ja rühmatöö punktide põhjal. Täpsemad hindamiskriteeriumid leiate kursuseprogrammist.

Ma olen iga aasta seda kursust varasemaga võrreldes edasi arendanud. Eelmisel aastal läks põhirõhk eestikeelse konspekti koostamisele. Sel aastal on vaja konspekti mõnede teemade osas uuendada (eelkõige e-õpikutega seonduv). Võrreldes varasemaga tahan ma sel aastal pöörata enam tähelepanu tööle teadusartiklitega. Iga teema juures olen valinud mõned teemast hea ülevaate andvad teadusartiklid. Maksimaalsete punktide saamiseks on vajalik ka ühe teadusartikliga tutvumine iga teema juures.

Eelmisel kahel aastal on kursuse kontaktpäevad toimunud seminari vormis. Sel aastal on mul kavas pidada need kohtumised meie uues Mac klassis, et saaksime seminariarutelude vahel ka erinevaid õppematerjalide autorvahendeid praktikas katsetada. Muuhulgas on kavas läbi teha e-õpikute koostamine iPadi peale. Esimene kohtumine toimub pühapäeval 10. märtsil.

Esimese nädala ülesanne on järgmine:

 1. Tehke oma olemasolevas WordPress või Blogger ajaveebis selle kursuse postituste jaoks eraldi kategooria/silt või loo kursuse jaoks uus ajaveeb.
 2. Registreerige oma ajaveebi aadress EduFeedr keskkonnas. Kui olete teinud kursuse jaoks eraldi kategooria või sildi, siis sisestage registreerumisel selle aadress. Nüüd oskab EduFeedr ka ainult kindla kategooria/sildi postitusi näidata: http://www.edufeedr.net/pg/edufeedr/join/71439
 3. Tutvuge kursuseprogrammi (PDF), õpijuhise, kursuse teemade ja eelmise aasta ülesannetega. Mõelge, milliseid alateemasid võiks veel nende seitsme teema all käsitleda. Mis laadi praktilisi oskusi te ootate? Võite lisada oma kommentaarid selle postituse alla. Ma püüan kursuseprogrammi raames võimalikult paindlik olla ja teie huvidest lähtuda.
 4. Postitage oma ajaveebi enesetutvustus või viidake juba olemasolevale enesetutvustusele. Kui enesetutvustus on nähtaval kohal (näiteks eraldi lehena), siis võib selle sammu vahele jätta.
 5. Koostage selle kursuse kohta õpileping ja postitage see oma ajaveebi. Õpileping on pedagoogiline meetod, mis võimaldab püstitada oma personaalsed õpieesmärgid, strateegiad ja vahendid nende eesmärkide saavutamiseks ning kriteeriumid oma tulemuse hindamiseks. Ma soovin väga, et iga õppija saaks kujundada sellest kursusest oma ootustele vastava õpikogemuse. Õpilepingute kaudu saan teie ootused teada ja proovin neile vastu tulla.

Kursuse e-õppe osa toimub avatud kursusena, kus saavad osaleda ka huvilised väljapoolt Tallinna Ülikooli. Kursusel osalemiseks tuleb registreerida oma ajaveebi aadress EduFeedr keskkonnas. Vabatahtlikud osalejad saavad oma töödele samasugust tagasisidet, nagu ametlikud osalejad. Kuna vabatahtlikud osalejad ei tee kursust hinde peale, siis saavad nad ise otsustada, mis mahus asju kaasa teevad. Ainsa erinevusena ei saa vabatahtlikud osalejad kursuse läbimisel TLÜ ainepunkte ja tõendit. Avatud kursusel osalemine sobib meie haridustehnoloogia magistriõppega tutvumiseks neile, kes plaanivad sel suvel sisse astuda.

Soovin kõigile huvitavat kursust ja olen valmis vastama tekkinud küsimustele e-posti teel (hans.poldoja@tlu.ee) või selle postituse kommentaarides.

Rubriigid: Kursus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Digitaalsed õppematerjalid 2013 alustab

 1. Pingback: Õpileping « Taimi veebipäevik

 2. Pingback: IFI7053 Digitaalsete õppematerjalide koostamine: 1. nädala ülesanne | Piret õpib jälle

 3. Pingback: 1.nädala ülesanded | Kristiina õppeveeb

 4. Pingback: Õpileping 2013 | Elo

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s