Kolmas teema: arvutipõhine testimine

Õppematerjalide koostamise vahendite juurest liigume me edasi arvutipõhiste testide juurde. Eelmisel teema juures võimaldasid kõik õppematerjalide ja sisupakettide koostamise vahendid mingil kujul ülesannete koostamist, kuid on olemas ka spetsiaalselt küsimuste ja testide koostamiseks ning läbiviimiseks mõeldud vahendid.

Kõigepealt soovitan ma teil läbi lugeda selle nädala lugemismaterjali arvutipõhistest testidest. Eestikeelse lisalugemisena võin huvilistele soovitada paari täiendavat materjali. Tea Ruul on koostanud õppematerjali testimisest e-õppes. Meie magistrantide poolt on 2011. aastal selle kursuse rühmatööna koostatud Hot Potatoes ja TATS & PETS tutvustavad materjalid.

Arvutipõhiste testide puhul on kahjuks niimoodi, et häid vahendeid veebipõhiste testide läbiviimiseks enamasti tasuta ei pakuta või pakutakse ainult piiratud ulatuses. Eelmisel kahel aastal oli üliõpilaste eelistuseks Zoho Challenge, mis nüüdseks on kahjuks suletud. Alternatiiviks on kasutada õpihaldussüsteemide sees olevaid testimisvahendeid.

Teie ülesanne koosneb kahest poolest:

  • Valige üks teile uus testide koostamise vahend ja koostage seal 3…5 eri tüüpi küsimusest koosnev test (sõltuvalt vahendi võimalustest). Kirjutage ajaveebipostitusse oma kogemused vahendi kasutamisest ning lisage link koostatud testile.
  • Valige artiklite lehelt kolmanda teema alt üks teadusartikkel, lugege see läbi ja tooge paar olulisemat mõtet välja oma postituses.

Selle teema viiest artiklist esimene räägib arvutipõhisest testimisest üldiselt (Thelwall, 2000). Teine artikkel on tutvustab Eesti õpetajate seas suhteliselt levinud testide koostamise vahendit Hot Potatoes (Arneil & Holmes, 1999). Kolmas artikkel annab ülevaate testimisega seotud standarditest. Selle esimene autor Mohammad AL-Smadi asus muuseas hiljuti tööle meie uurimisrühmas TLÜ haridustehnoloogia keskuses. Kaks viimast artiklit tutvustavad meie uurimisrühmas arendamisel olevaid testimisvahendeid.

Jään teie postitusi ootama pühapäevaks 17. märtsiks. Enne seda kohtume aga juba sel pühapäeval kursuse esimeses kontakttunnis.

Rubriigid: Ülesanded. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to Kolmas teema: arvutipõhine testimine

  1. Pingback: Arvutipõhine testimine | Taimi veebipäevik

  2. Pingback: Kolmas teema: arvutipõhine testimine | Informaatikaõpetaja, kooli infojuht

  3. Pingback: IFI7053 Digitaalsete õppematerjalide koostamine: kolmas teema | Piret õpib jälle

  4. Pingback: Arvutipõhine testimine | HTmag 12

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s