Arvutipõhise testimise teema kokkuvõte

Praeguseks on arvutipõhise testimise teema kodutöödest avaldatud 9 postitust. Teen selle teema kokkuvõtte ära ja loodan, et ka teised leiavad võimaluse vaheaja nädalal oma puuduvad postitused ära esitada.

Sel korral oli teie ülesandeks tutvuda ühe testimise vahendiga ning ühe artikliga. Arvutipõhised testid on paraku selline valdkond, kus võimalusterohkemad veebipõhised testimiskeskkonnad on enamasti tasulised. Teie poolt katsetatud keskkondadest on kõige võimalusterohkem ilmselt ClassMaker, millest kirjutas Kaire. Selle tasuta versioon on paraku suhteliselt piiratud.

Mihhail tutvustas teist täisfunktsionaalset testimiskeskkonda iTest. Selle puhul on tegemist klient-server rakendusega, mis tuleb installeerida kooli serverile ning klientprogramm iga testi sooritaja arvutisse. Sarnase ülesehitusega oli aastaid tagasi Eestis arendatud ja päris laialt kasutusel olnud APSTest (kuigi see töötas ainult Windowsil).

Kolmas täisfunktsionaalne testimiskeskkond, mida te uurisite oli testide koostamise vahend TATS ning selle juurde kuuluv testide sooritamise vahend PETS, mis on mõlemad arendatud meie Haridustehnoloogia Keskuses. Neid vahendeid katsetasid Helle ja Katriin. Paraku puuduvad meil viimastel aastatel vahendid TATS&PETS edasiarendamiseks.

Eestis on arendatud veel paar testimiskeskkonda, millele me selle kursuse raames ligi ei pääse. Meie keskus on arendanud BCS Koolitusele testimiskeskkonna Tester. SA Innove Eksamikeskuse juures on loodud eksamite infosüsteem EIS, mis sisaldab standarditel põhinevat küsimuste ja testide autorvahendit. Selle juures on võimalik tutvuda avalike ülesannetega.

Lihtsamatest testimisvahenditest tutvustasid Kristi QuizStarMaris ja Meelis Quizlet ning Viive QuizRevolution võimalusi. Taimi jagas oma pikema kasutuskogemuse põhjal kogunenud soovitusi Hot Potatoes kohta.

Artiklitest eelistasite te enam M. Thelwalli artiklit “Computer-based assessment: a versatile educational tool” ning Hot Potatoes autorite artiklit “Juggling hot potatoes: decisions and compromises in creating authoring tools for the Web”. Teoreetilisest poolest tahaks ma veel välja tuua Mihhaili postituse, kes kirjutas Zeigarniku efektist.

Advertisements
Rubriigid: Kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Arvutipõhise testimise teema kokkuvõte

  1. Pingback: Kolmas teema: Veeb 2.0 vahendid õppematerjalide koostamiseks | Digitaalsete õppematerjalide koostamine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s