Kolmas teema: arvutipõhine testimine

Õppematerjalide koostamise vahendite juurest liigume me edasi arvutipõhiste testide juurde. Eelmisel teema juures võimaldasid kõik õppematerjalide ja sisupakettide koostamise vahendid mingil kujul ülesannete koostamist, kuid on olemas ka spetsiaalselt küsimuste ja testide koostamiseks ning läbiviimiseks mõeldud vahendid.

Kõigepealt soovitan ma teil läbi lugeda selle nädala lugemismaterjali arvutipõhisest testimisest. Eestikeelse lisalugemisena võin huvilistele soovitada paari täiendavat materjali. Tea Ruul on koostanud õppematerjali testimisest e-õppes.

Arvutipõhiste testide puhul on kahjuks niimoodi, et häid vahendeid veebipõhiste testide läbiviimiseks enamasti tasuta ei pakuta või pakutakse ainult piiratud ulatuses. Alternatiiviks on kasutada õpihaldussüsteemide sees olevaid testimisvahendeid.

Eelmise aasta postituste põhjal oli tasuta vahenditest kõige parem valik QuizStar ja Kubbu, lisaks sellele on piiratud ulatuses tasuta ka ClassMarker ja demoperioodi ajal ProProfs Quiz Maker.

Täisfunktsionaalne avatud lähtekoodiga testimissüsteem on Taotesting, kuid selle demoversioonis kustutatakse kõik tehtud testid regulaarselt. Õppetöös kasutamiseks tuleks Taotesting oma serverile paigaldada.

Mitmeid testimisvahendeid on koostatud ka Eestis, kuid hetkel ei saa ma neist ühtegi soovitada. TATS & PETS ning LeMill arendus on lõppenud ning nende testide juures esineb probleeme. Paarile Eestis arendatud testimiskeskkonnale ei pääse me selle kursuse raames ligi ei pääse. TLÜ Haridustehnoloogia keskus on arendanud BCS Koolitusele testimiskeskkonna Tester. SA Innove Eksamikeskuse juures on loodud eksamite infosüsteem EIS, mis sisaldab standarditel põhinevat küsimuste ja testide autorvahendit. Selle juures on võimalik tutvuda avalike ülesannetega.

Teie ülesandeks on tutvuda lugemismaterjalidega ning valida üks teile uus testide koostamise vahend ja koostage seal 3…5 eri tüüpi küsimusest koosnev test (sõltuvalt vahendi võimalustest). Eelistada võiks sellist vahendit, mis võimaldab ka õpilasi hallata ja nende tulemustest ülevaate saada (QuizStar, Kubbu, …). Kirjutage ajaveebipostitusse oma kogemused vahendi kasutamisest ning lisage link koostatud testile.

Palun püüdke oma postitus nädala jooksul ära teha. Siis jääb veel mõned päevad kommenteerimiseks ning saame teha kokkuvõtte esimesest kolmest teemast 15. märtsi kontakttunnis.

Rubriigid: Ülesanded. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

13 Responses to Kolmas teema: arvutipõhine testimine

 1. Pingback: Testides teste | Erki Aasamets

 2. Pingback: arvutipõhine testimine | romil õpib õpetajaks

 3. Pingback: Classmaker | Lepakas8's blogi

 4. Pingback: Arvutipõhine testimine – Kubbu | Informaatikaõpetaja, kooli infojuht

 5. Pingback: Testi | HT14

 6. Pingback: Arvutipõhine testtimine | hoorada40

 7. Pingback: Arvutipõhine testimine | Jana

 8. Pingback: Arvutipõhine testimine Kubbus | Liisi haridustehnoloogia blogi

 9. Pingback: Arvutipõhine testimine | Haridustehnoloogia

 10. Pingback: 3. kodutöö testide koostamine | heldiaia

 11. Pingback: haridustehnoloogia | Arvutipõhine testimine – Kubbu

 12. Pingback: Kubbu | aivargusev

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s