Autorvahendite teema kokkuvõte

Ma vaatasin läbi teie teise teema postitused ja Moodle’isse laetud sisupaketid (paljudel näitas Moodle kahte sisupaketti, sel juhul katsetasin viimast suurema ID numbriga paketti). Teen teema kokkuvõtte praeguseks olemasolevate postituste ja õppematerjalide põhjal.

Kui varasematel aastatel tegin ma Xerte Online Toolkits kasutajakontod teiseks kontakttunniks, siis sel korral saatsin ma XOT kasutajakontod juba teise teema ülesande ajaks. Selle tulemusena valmis suur osa teist oma õppematerjali katsetamiseks just Xerte. Oma postitustes on Xerte võimalustest, eelistest ja puudustest hea ülevaate teinud Maiga, Janek, Janne ja Liisi. Jaanika võrdleb Xerte kogemust talle hästi tuttava kommertstarkvaraga Articulate Storyline.

Teie tehtud katsetustest demonstreeris Xerte võimalusi väga hästi Janne sisupakett “Tarbijakaitseseadus“. Tooksin sellest näitena välja ühe ülesande, kus õppija peab lohistama piimapaki peale pakil nõutud märgistuse sildid ning iga sildi kohta kuvatakse info täpsemate nõuetega.

xerte

Veel tõstaksin ma esile järgmised Xerte katsetused:

Teiseks eelistuseks autorvahendite seas oli Udutu. Selle võimalustest andsid oma postitustes hea ülevaate Inge, Jana ja Teet. Udutu erinevaid võimalusi tutvustavad näiteks järgmised katsetused:

Eestis kõige tuntum tasuta sisupakettide autorvahend on eXe Learning. Selle abil on valminud sadu sisupakette kutse- ja kõrghariduses, mis on kõik leitavad HITSA repositooriumi kaudu. Sel korral katsetas meie kursusel eXe Learning võimalusi Erki, kelle katsetus on teemal “Soojusõpetuse kordamine”.

E-maili teel ja kommentaarides mainisid mitmed õpilased Moodle’iga seotud tehnilisi probleeme. Nägin ka ise korduvalt “The SCORM player has detected that your Internet connection is unreliable …” veateadet. Ma kahtlustan, et see on pigem seotud minu Moodle’i seadistustega (kuigi ma pole vaikimisi seadetesse mingeid olulisi muutusi teinud), mitte kasutajate internetiühenduse kiirusega.

Saatsin praeguse seisuga õpimärgid 13 kursuslasele. Kuna päris paljudel on see ülesanne tegemata, siis vaatan vahepeal lisandunud postitused uuesti läbi järgmise nädala alguses. Kui ülesanne on jäänud tegemata mingite tehniliste probleemide tõttu, siis palun kirjutage hans.poldoja@tlu.ee ja proovin nõu anda.

Rubriigid: Kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s